Uczniowie klas młodszych z zaangażowaniem brali udział w programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury, który zakończył się zdobyciem certyfikatu. Aby go zdobyć wspólnie z Kubusiem podejmowali kolejne wyzwania. Tym razem Kubuś wspierał dzieci, w tym jak troszcząc się o środowisko zaoszczędzić pieniądze. Powstały ciekawe rzeczy wykonane z odpadów, które zamiast trafić do śmieci, dostały drugie życie. Uczniowie wykonali pojemniki na przybory, skarbonki, osłonki na doniczki. Jednak najciekawsze wyzwanie to „kreatywni kucharze”. Zadaniem dzieci było przygotowanie potrawy z resztek jedzenia, które zostało z danego dnia. Kubuś może być z nich dumny! Uczniowie wiedzą, że jedzenia nie wolno marnować!

Kubuś bardzo dziękuje wszystkim uczniom za udział w projekcie. Ma nadzieję, że dobrze się bawiliście a wszystko to, czego się dowiedzieliście, wykorzystacie w życiu codziennym. Dzięki temu nasza planeta będzie w lepszej kondycji i z pewnością się odwdzięczy.

Zapraszamy jeszcze do galerii.