W maju 2021 roku klasa 6b uczestniczyła w programie Polskiej Akcji Humanitarnej ,,Wiem i Działam”. Uczniowie wzięli aktywny udział w cyklu zajęć o mądrym pomaganiu. Przekonali się, że zrozumienie osób, którym chcemy pomóc i uważne wsłuchanie się w ich potrzeby jest kluczem do skutecznego działania. W trakcie realizacji kolejnych modułów uczniowie dowiedzieli się  jak reagować na kryzysy humanitarne spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznali się z praktycznymi pomysłami na działania niosące pomoc ludziom. Dzięki treściom przekazanym w czasie poszczególnych lekcji uczniowie kształtowali postawę empatii i otwartości na potrzeby bliźniego.

Zajęcia zostały przygotowane i zrealizowane przez panią pedagog Dorotę Foreiter – Lach i panią Izabelę Gaszkę – Kwokę.