8 października nasza szkoła gościła reprezentantów rybnickich szkół, którzy rywalizowali w Miejskich Zawodach Szkół Podstawowych w szachach. Do rozgrywek w ramach Igrzysk Dzieci (klasy I-VI) przystąpiły cztery drużyny, a w ramach Igrzysk Młodzieży (klasy VII-VIII) tylko jedna. Każda ze szkolnych drużyn mogła składała się z czterech osób, w tym minimum jednej dziewczyny. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem kołowym, tempem 10 minut na zawodnika.
W klasach I – VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 32, która nie przegrała żadnej z rund i tym sposobem zapewniła sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. Do zmagań z najlepszą żorską drużyną otrzymała również przepustkę drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, która nie miała z kim rywalizować w ramach Igrzysk Młodzieży.
Gratulujemy i życzymy udanych partii w etapie rejonowym.

Wszystkich uczniów zachęcamy równocześnie do zainteresowania się królewską – szlachetną grą 🙂