„Velvet. Piątka dla Natury”, to program edukacyjno- grantowy dla szkół pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Celem programu jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów oraz nauczycieli do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde, nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę. Program ma przyczynić się również do rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych nawykach.

Uczniowie klasy 3 b już włączyli się w realizację pierwszych zajęć z tego programu. Na lekcji poznali budowę lasu, jego mieszkańców i dary, jakie las oferuje człowiekowi. Stworzyli także makietę lasu. Zobaczcie jak im to wyszło: