„BohaterON – włącz historię”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami historii wzięli udział w projekcie „BohaterON – włącz historię”.  Przeprowadzone zostały zajęcia, które pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losów Powstańców.  Uczniowie wykonywali kartki, laurki, pisali listy dla wybranych losowo Powstańców. Wykonane prace zostały wykorzystane do przygotowania wystawki w bibliotece szkolnej.

W tym roku do akcji włączyła się również klasa IB wspólnie w wychowawcą. Na lekcji uczniowie rozmawiali o tym czym jest wojna, co oznacza pojęcie konflikt oraz o tym czym było powstanie, dlaczego do niego doszło i jak wyglądało. Następnie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe zamieszczone na stronie akcji. Uczniowie przynieśli również własnoręcznie wykonane laurki dla Powstańców. Klasa IB – aby podziękować Powstańcom za ich walkę –  wysłała wspólną kartkę z podziękowaniami.