OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KOSMOSU  20 – 27 MAJA 2022

Wszyscy zachwycamy się gwiaździstym niebem w ciepłe letnie noce… Niektórzy wierzą, że spadające gwiazdy w jakiś kosmicznie cudowny sposób spowodują spełnienie marzeń – wypowiadanych lub nie – żeby „nie zapeszyć” 🙂 Kosmos – nieskończona otchłań, której niewielki okruch możemy czasem podziwiać. Wielu marzy, by choć przez krótką chwilę fizycznie doświadczyć obecności w tej nieogarniętej i niezmierzonej przestrzeni. Naszym najmłodszym eko – konstruktorom nie powinno to w przyszłości sprawić problemu. Konstrukcje prostych rakiet czy makiety z osadzonymi rakietami i otoczeniem wypełnionym istotami pozaziemskimi ulepionymi z plasteliny – pozwoliły uczcić ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU. Prace zostały docenione, a konstruktorzy obdarowani drobnymi upominkami i wyróżnieniami. Wszystkim konstruktorom gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

Z kolei uczniowie klas 4-6 mieli możliwość odwiedzenia „Kosmicznego Laboratorium” na platformie Quizizz,  uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w Kosmicznej, otwartej, interaktywnej lekcji fizyki „Under Pressure”. Dziękujemy za wspólne przeżycie Światowego Dnia Kosmosu!