5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Polsce potrzebującym rodakom dobrowolnie pomaga już niemal 11 milionów osób, czyli co trzeci mieszkaniec naszego kraju.
Wolontariat to jedna z najbardziej szlachetnych postaw człowieka. To służba dla dobra innych, zatroskanie o los bliźniego, praca na rzecz najbardziej potrzebujących. To jakby dar z siebie. Wolontariusze niosą pomoc innym i nic za to nie chcą. Pojawiają się tam, gdzie są potrzebni. Każdy może być wolontariuszem i każdy z Was bywa czasem Wolontariuszem, kiedy poświęca bezinteresownie swój czas drugiej osobie!

Szkolne Koło Wolontariatu w SP18 to Wasi koledzy i koleżanki angażujący się aktywnie poza lekcjami w pomoc potrzebującym. Współpracujemy z Hospicjum w Żorach, angażujemy się w charytatywne akcje oraz pomagamy konkretnym osobom z Waszego otoczenia.
Nakrętki, które przynosicie zbieramy dla Fabianka Kamińskiego – chłopaka z Waszego sąsiedztwa – dziś ma swoje 3-cie urodziny!
W przyszłym tygodniu będziemy pomagać przy Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym dla Nikoli Ondyczy – Waszej koleżanki ze szkoły.
Za to, że jesteście i działacie – DZĘKUJEMY !!!

A wszystkich chętnych, którzy chcą posłuchać o tym, jak zostać i być Dobrym Wolontariuszem zapraszamy w poniedziałek o 15:00 na świetlicę w budynku G na spotkanie z Gościem. Tym Gościem będzie przesympatyczna Pani Kasia Lubszczyk – wieloletnia Wolontariuszka Hospicjum Jana Pawła II w Żorach.
Zapraszamy!

Życzę Wam w tym Dniu (i nie tylko) wielu okazji do czynienia Dobra i czerpania z tego ogromu Radości i poczucia, że Jesteście Wartościowi i Potrzebni.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Rafał Pietkun”