Na lekcjach historii uczniowie klas V  wzięli udział w nowym projekcie „Bombka z Memmingen”, który powstał dzięki współpracy kampanii BohaterON – włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Słuchowisko edukacyjne „Bombka z Memmingen” – jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalg VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał.

Po wysłuchaniu słuchowiska, uczniowie w rozmowie frontalnej odpowiadali na pytania z karty pracy a następnie ją uzupełniali, a także dopasowywali najważniejsze wydarzenia z życia Aureliusza Dembińskiego do obrazków. Podsumowaniem lekcji było wykonanie wg szablonu kopii bombki, którą Aureliusz Dembiński zrobił w obozie jenieckim w Memmingen w grudniu 1944 r.

Zajęcia wprowadziły uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także przybliżyły historię namiastki Świąt w obozie jenieckim – Stalg VII B Memmingen. Zawieszona na choince bombka niech będzie kontynuacją tradycji, którą rozpoczął Aureliusz Dembiński. Dzięki temu zostanie zachowana pamięć o jeszcze jednym polskim Bohaterze.