We wtorek 23 stycznia uczniowie klasy 5b, 5d i kilku chętnych uczniów klas starszych zamiast zasiąść w ławkach szkolnych wyruszyli na wycieczkę w góry pod opieką swoich nauczycieli i przewodnika górskiego. Celem wycieczki było propagowanie zdrowego wypoczynku, krzewienie turystyki górskiej i aktywnego spędzania czasu wolnego. Wędrówkę górską rozpoczęliśmy w Bystrej, po czym w ciągu godziny dotarliśmy do słynnej wśród mieszkańców Bielska-Białej i okolic – Koziej Góry. Trasa prowadziła przez las i co jakiś czas zza drzew wyłaniała się panorama miasta. Następnie przez Przełęcz Kołowrót maszerowaliśmy w stronę Szyndzielni. Podejście na Szyndzielnię było najbardziej wymagającym fragmentem trasy, ponieważ prawie cały czas pnie się delikatnie do góry. W końcu dotarliśmy do Schroniska Szyndzielnia, jednego z największych i najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim. Tam zrobiliśmy zasłużoną przerwę. Po ciepłym posiłku i godzinnym odpoczynku, pełni energii ruszyliśmy szlakiem w stronę Dębowca. Nasza trasa piesza powoli dobiegła końca, gdyż stamtąd niedaleko było już do parkingu, gdzie czekał na nas autokar. Cali, zdrowi i zadowoleni powróciliśmy do Rybnika.

Opiekunowie wycieczki dziękują wszystkim uczniom za podjęcie wyzwania oraz dobry nastrój.