Dzień Babci i Dziadka
16 stycznia odwiedziły nas Babcie i Dziadkowie. Podczas uroczystego poranka wnuczęta zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Dzieci pięknie recytowały wiersze tematycznie związane z Babcią i Dziadkiem przeplatane śpiewem piosenek z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych “Zima, zima”, “Kolęda”. Przedstawiły improwizację ruchową i śpiew piosenki “Babciu droga babciu”. Zaprezentowały taniec z pomponami. Wręczyły prezenty i zaprosiły Babcie i Dziadków do tańca. Po tanecznej zabawie wykonały masażyk “Doga babciu, drogi dziadku piszę list” i zaprosiły do zabaw ruchowych “Przeprowadzamy babcię, dziadka przez rzekę”, “Skoki w workach”. Podczas pracy plastycznej “Ubieramy wnuka, wnuczkę na spacer” dzieci wspólne z dziadkami ozdabiali części garderoby i przyklejali na sylewtę odrysowanej wnuczki i wnuka. Spotkanie przebiegało w miłym i radosnym nastroju. Dziękujemy mamie Amelki, Karoliny i Moniki za przygotowanie pysznego słodkiego poczęstunku!
Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia
proszę kliknąć na napis, głośnik, a następnie na start
Wędrowała kolęda
22 grudnia Pracowite Mrówki zaśpiewały pastorałkę na wspólnym kolędowaniu z uczniami szkoły. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajduje się w zakładce Aktualności.
Wigilijka
20 grudnia dzieci zaprezentowały rodzicom inscenizację wiersza M. Ledwoń “Boże Narodzenie”. Narratorem był Staszek, który czytał wiersz. Przedszkolaki zatańczyły do utworu “Jesteśmy piękni- Twoim pięknem Panie”, śpiewały pastorałkę “Kolęda i “Choinka” akompaniując na instrumentach muzycznych, recytowały wiersz o tematyce świątecznej. Po życzeniach i wręczeniu prezentów rodzicom nastąpiło wspólne kolędowanie przy poczęstunu. Na zakończenie dzieci z rodzicami wykonały pracę plastyczną – piękne choinki, które będą zdobiły naszą szatnię i przypominały o miłym przedświątecznym spotkaniu.
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy Rodziców na Uroczystą Wigilijkę , która odbędzie się we wtorek 20 grudnia o godz. 12.30
Mikołajki
6 grudnia odwiedził nas Mikołaj! Przyniósł dzieciom upominki, a one pięknie wyrecytowały wierszyk. Dziękujemy za zaangażowanie mamy Amelki w przygotowaniu upominków zakupionych z grupowego funduszu Rodziców.
7 grudnia wybraliśmy się do Domu Kultury na spektakl “Halo! Halo! Mikołaju!”. Dzieciom bardzo podobała się Śnieżynka, Bałwanek, Pajacyk i Królową Śniegu. Wszyscy bawili się znakomicie. Była nawet wspólna nauka piosenki i zimowego tańca.
Dzień Górnika
2 grudnia podczas Akademii z okazji Dnia Górnika dzieci zobaczyły w rzeczywistości (nie tylko na obrazku) mundur galowy górnika oraz ubranie robocze. Wysłuchały nazw poszczególnych elementów munduru wymienionych przez starszych kolegów i koleżanki oraz obejrzały ich występ. Nasze przedszkolaki bezbłędnie zaprezentowały swoje umiejętności: wyrecytowały fragment wiersza na temat pracy górnika, pozostały fragment Staszek przeczytał oraz zaśpiewały i zilustrowały piosenkę “My górnicy”
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada to był dzień pełen wrażeń. Najpierw spotkanie w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały pracę pani bibliotekarki, słuchały historii powstania pluszowego misia, oglądały książeczki, których bohaterami są misie. Wysłuchały opowiadania “Zbych i miś”. Po powrocie na salę wykonały misie techniką origami. Zaraz po skończonym zajęciu na podwórku szkolnym uczestniczyły w spotkaniu z policjantami. Poznały pracę policjanta,oglądały radiowóz i akcesoria wykrzystywane w pracy policjanta.
Prawa dziecka
W dniach 21 – 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz rocznicę uchwalenia “Konwencji o prawach dziecka”.
W poniedziałek ubiorze przedszkolaków dominował kolor niebieski we wszystkich jego odcieniach. Dzieci tańczyły z niebieskimi kartkami przy piosence “Prawa dziecka”. Słuchały wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka” i rozmawiały na jego temat wybierając obrazki ilustrujące poszczególne prawa. Słuchały bajki “Zazdrość” – i szukały sposobów do wyrażania swoich uczuć w sposób akceptowany społecznie. Przedstawiły wysłuchaną bajkę w formie plastycznej. Przedszkolaki rozmawiały na temat znaczenia praw dziecka we współczesnym świecie oraz o tym, że dziecko ma zarówno swoje prawa, ale również obowiązki. Kolorowały obrazki ilustrujące prawa i wykonały niebieskie motyle metodą origami.
Dzień Tolerancji
16 listopada dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy w roli głównej z myszką Stefanką, która szukała przyjaciela/ przyjaciółki. W rozmowie po przedstawieniu dzieci ustaliły, że różnice w wyglądzie nie przeszkadzają we wspólnej radosnej zabawie.
W czasie zajęć plastycznych „Niby tacy sami, a inni” przedszkolaki projektowały ubrania i fryzury dla przygotowanych w ranku sylwet dzieci z różnymi odcieniami skóry. Po opowiadaniu i układaniu historyjki obrazkowej “Tort marchewkowy”, dzieci doszły do wniosku, że inny sposób odżywiania również nie przeszkadza we wspólnej zabawie.
Czyste powietrze
W listopadzie realizujemy projekt “Czyste powietrze”.
Jestem Polką i Polakiem
W celu utrwalenia wiadomości podczas zajęć wykorzystywaliśmy tablicę interaktywną. Finałem tematu kompleksowego “Jestem Polką i Polakiem” był Apel okazji 11 listopada, podczas którego dzieci zaśpiewały wspólnie z klasami młodszymi hymn Polski. Zwiedziliśmy również wystawę rodzinnych pamiątek i kolekcji zdjęć pani Sylwii. Była to dla nas lekcja historii regionu. Zrealizowaliśmy w ten sposób zadaie z projektu “Z kulturą mi do twarzy”.
Listopadowa zabawa badawcza “Co pływa, a co tonie?”
Po drugiej stronie lustra
Podczas tematu kompleksowego “Nasze zmysły” poznaliśmy różne rodzaje okularów i wiemy jakie ważne znaczenie ma dla nas zmysł wzroku.
Nasze październikowe zabawy i zajęcia podczas temtyki kompleksowej o owocach i warzywach.
Spotkanie z przedstawicielkami fundacji ”Jestem głosem tych, co nie mówią”
W czwartek 27 października odbyło się spotkanie z przedstawicielkami fundacji ”Jestem głosem tych, co nie mówią”. Panie opowiedziały nam, czym zajmuje się fundacja. Głównym bohaterem spotkania był czarny kocurek.
Zaproszenie
Zapraszam Rodziców na zebranie grupowe 8 listopada we wtorek na godz. 16:00. Tematem zebranie będzie podsumowanie obserwacji i diagnozy oraz omówienie spraw bieżących.
Drukarka 3D i jesienna sesja zdjęciowa
24 października uczestniczyliśmy w warsztatach na temat drukarki 3 D. Obserwowaliśmy jak pracuje drukarka 3D i dowiedzieliśmy się, że można drukować tą drukarką jedzenie, breloki, ozdoby, a nawet domy! Na zakończenie warsztatów były wykonane zdjęcia, które są do wykupienia dla chętnych rodziców.
Światowy Dzień Mycia Rąk
15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk ponieważ w tym roku była to sobota, my obchodziliśmy ten dzień w piatek 14 października. Słuchaliśmy piosenki o myciu rąk. Układaliśmy historyjkę obrazkową przedstawiającą kolejne etapy mycia rąk. Wykonaliśmy plakat „Kiedy myjemy ręce”
Dzień bezpiecznego komputera
12 października obchodziliśmy Dzień bezpiecznego komputera. Podczas burzy mózgów ustaliliśmy jak bezpiecznie korystać z komputera oraz stron internetowych. Ustaliliśmy, że dla zdrowia należy ograniczyć czas korzystania z komputerów, tlefonów. Dzieci korzystają tylko i wyłącznie za zgodą rodziców. Poznaliśmy bezpieczną stroną dla dzieci necio.pl. oraz Kubusiowi Przyjaciele Natury.
Światowy Dzień Zwierząt
W naszej grupie obchodziliśmy go 4 października pod hasłem „Światowy Dzień Zawierząt- owocowe przysmaki zwierząt” zgodnie z naszą temyką tygodniową. Okazało się, że bardzo dużo zwierząt z różnych środowisk lubi jabłka, ale bez pestek, które mogą być dla nich trujące. W czasie rozmowy przy obrazkach zwróciliśmy uwagę na potrzeby zwierząt. Obowiązki właścicieli, zapewnienie odpowiednich warunków do życia. Konieczność ochrony lasów- domów zwierząt. Podczas zabawy ruchowej “Zwierzęta i drzewa”- rozwijaliśmy orientację przestrzenną. Wykonaliśmy pieska techniką origami. Ćwiczyliśmy liczenie podczas gry “Wiewiórka i jej zapasy”.
Pasowane na starszaka
30 września dzieci 6- letnie uroczyście zostały pasowane na starszaka, a 5- letnie na przedszkolaka przez panią wicedyrektor Zdzisławę Siwiaszczyk. Jednak zanim to nastąpiło „Pracowite Mrówki” zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne, gimnastyczne i zręcznościowe . Po wykonaniu wszystkich zadań uroczyście przyrzekły.
Bawić się w przedszkolu grzecznie
– wesoło, ale też bezpiecznie.
Dzielić się zabawkami z innymi
i żyć w zgodzie ze wszystkimi.
Rączki mydłem myć dokładnie
i „dzień dobry” mówić ładnie.
Z uwagą słuchać każdego,
I dziecka i dorosłego.
Być radością taty i mamy,
bo tak bardzo ich kochamy.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, wręczenie dyplomów i upominków zakupionych przez rodziców.
Dziękujemy mamie Amelki za zorganizowanie upominków z okazji pasowania i z okazji Dnia Chłopaka i wszystkim, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w uroczystości.
W tym dniu obchodziliśmy po pasowaniu Dzień Chłopaka. Oprócz upominków zakupionych przez rodziców dziewczynki wręczyły chłopcom własnoręcznie wykonane upominki.
Witamy serdecznie na naszej stronie:)
To my „Pracowite Mrówki” poszukujemy jesieni w parku.
15 września obchodziliśmy Dzień kropki .
Po wysłuchaniu opowiadania na podstawie książki “The Dot” Peter Reynolds, wskazywaliśmy sposoby zachowania, myśli, które dodają otuchy, budują pozytywny obraz siebie.
Wykonaliśmy za pomocą stempli wspólne “Kropkowe drzewo”
Podczas zabawy ruchowej “Kolorowe kropki” – szukaliśmy takich samych kropek.
Z kolorowych nakrętek układaliśmy „Kropkowe obrazy”
Ponieważ w tym tygodniu mówiliśmy o bezpiecznej drodze do przedszkola, dlatego koniecznie musiały się pojawić również „Kropkowe pojazdy”.
Podczas relaksacji. Wysłuchaliśmy bajkę z serii “Mądre bajki”- “Nie potrafię” i po rozmowie na temat wysłuchanej bajki , wysunęliśmy wniosek , że każdy ma jakiś talent.
Umówiliśmy się, że od tej pory nie będziemy mówić „nie potrafię” , ale „spróbuję”!