DOKUMENTY DO POBRANIA

  1. Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok szk. 2024/2025 pobierz
  2. Normy przyjmowania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej–  pobierz
  3. Upoważnienie do odbioru przez niepełnoletnie rodzeństwo (zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego powyżej lat 10) – pobierz

Zapisy na świetlicę szkolną  2. września w godz. od  8:00 do 12:00 – sutereny-świetlica

 

Majowe wianki

W maju trawniki wokół szkoły są niczym majowa łąka.

Widok pięknie kwitnących stokrotek i mniszków zachęcił dzieciaki do robienia wianków i kolorowych bukietów. 

 

 

Sprzątamy świat

22 kwietnia z zapałem dołączyliśmy do akcji sprzątania świata. 

Świetliczaki, zaopatrzone w worki i rękawiczki, wyzbierały chyba wszystkie śmieci znajdujące się na obejściu wokół szkoły. 

Akcja ta nauczyła nas, że naszej planecie należy się szacunek i każdy z nas może o nią dbać utrzymując porządek, nie śmiecąc.  

 

 

Radosnych, rodzinnych,

pełnych spokoju i miłości

Świąt Wielkanocnych

życzą wychowawczynie świetlicy

wraz z podopiecznymi

 

 

Inwazja fiołków

Fiołki rozpanoszyły się na trawnikach wokół szkoły. Rosną dosłownie wszędzie bujnymi kępami.

Takie widoki podziwiamy z okien naszej szkoły:

 

 

Wiosna zawitała w nasze okna…

Misternie wykonane kwiatuszki zdobią gałązki brzozy. Starannie wycinane pisanki z papieru są niezwykle efektowną dekoracją naszych okien. A wszystko to wykonane przez bywalców świetlicy pod czujnym okien opiekunów 😉

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To również data, która ma przypomnieć, że chroniąc język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową.

Dzień Języka Ojczystego są dobrą okazją, by zadbać o swój język. A można to zrobić w prosty sposób – pracować nad sobą, dużo pisać i dużo czytać, bo literatura utrwala i kształtuje język.

Pamiętajmy, że język polski jest skarbnicą naszej historii i kultury!

Klocki

Nic tak nie rozbudza dziecięcej wyobraźni i kreatywności, jak zabawa klockami. W naszej świetlicy mamy ich całe mnóstwo. Jedne są małe, inne całkiem duże. Mają ciekawe kształty i kolory. Dzieciaki tworzą z nich przeróżne konstrukcje, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością. Poniżej prezentujemy niektóre z tych konstrukcji i czekamy na kolejne dzieła…

 

 

Dzień Kota

17-go lutego obchodzimy Dzień Kota.

Naturalnie i w naszej świetlicy nie zabrakło aktywności upamiętniających to ważne święto. Koci bohaterowie byli obecni w naszych pracach plastycznych i zajęciach czytelniczych. Rozmowom na temat naszych domowych pupili nie było końca. Zgodnie stwierdziliśmy, że kot jest potrzebny, pożyteczny, można go przytulić i nieraz jest lekiem na całe zło.

Ważne, abyśmy dbali o kociaki – te nasze własne, ale i te bezdomne!

Dzięki pani Ani dowiedzieliśmy się, że kotom można pomagać również poprzez domy opieki dla kotków, a jeden z takich „Kocich domków” znajduje się w pobliżu naszej szkoły.

 

 

Magiczny dywan

Nasz sposób na deszczowe dni to … magiczny dywan. Tu nie ma miejsca na nudę. Tańcząc, skacząc, pełzając rozwijamy swoją koordynację ruchową, spostrzegawczość, szybkość reakcji. Gry zespołowe lub indywidualne, rywalizacja lub relaks – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Talenciaki

Akcja „Talenciaki” została zakończona, a nasza świetlica – dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli – została doposażona w zestawy pięknych klocków konstrukcyjnych.

Ileż frajdy mają dzieciaki bawiąc się otrzymanymi klockami!

Dzień Ziemniaka

Nasz dzisiejszy bohater: Ziemniak.

Znany i lubiany przez wszystkich. Nie wyobrażamy sobie polskiej kuchni bez niego. Czy to gotowany, smażony, pieczony, przerobiony na frytki, bądź placki ziemniaczane. Dodajemy go do sałatek, zapiekanek, pierogów, kopytek, a nawet ciast. Niewątpliwie króluje na naszych stołach. Dlatego też postanowiliśmy uczcić ten ważny dzień samodzielnie przyrządzonymi frytkami.

Dzieci w ramach zajęć świetlicowych same obrały i pokroiły w paski przyniesione ziemniaki. Usmażyliśmy je w beztłuszczowej frytkownicy. Z dodatkiem soli lub ketchupu nasze frytki smakowały wybornie. 

 

Grzeczność i kultura osobista

Wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs Grzeczność i kultura osobista. Składał się on z dwóch niezależnych od siebie części.

Pierwsza z nich była przeznaczona dla klas 1 – 5 i polegała na wykonaniu plakatu oraz ułożeniu rymowanki związanych tematycznie z savoir-vivrem. W tej konkurencji zwyciężyły następujące osoby:
I miejsce: Lena Sala oraz Oskar Piaścik (klasa 2a),
II miejsce: Zofia Dukiewicz oraz Jagoda Stach (klasa 2a),
III miejsce: Nikola Kornas (klasa 3d),
nagroda przyznana przez uczniów: Lena Kamińska, Paulina Rączkowska, Zofia Steblok (klasa 1b),
wyróżnienia: Amelia Golan (klasa 3d), Mateusz Gorzawski (klasa 3d), Roksana Kopka (klasa 4c), Anna Łyczek (klasa 3d), Anna Łysień (klasa 3d), Oliwia Stolarek (klasa 3d), Jakub Szczesiak (klasa 3d), Nadia Słomczyńska (klasa 3d), Magdalena Szmija (klasa 4b), Wojciech Szweda (klasa 3d).

Natomiast do części drugiej, składającej się z testu i części praktycznej, przystąpiły dwuosobowe drużyny z klas 3 – 4. Wyniki tych zmagań są następujące:
I miejsce: klasa 3d (Anna Łyczek, Nadia Słomczyńska),
II miejsce: klasa 4b (Franciszek Lubszczyk, Oskar Urbaniec),
III miejsce: klasa 4a (Zuzanna Góra, Wiktoria Terefełko),
wyróżnienie: klasa 3a (Piotr Grzelak, Magdalena Warzeszka), klasa 3b (Milena Łazarska, Paweł Mika), klasa 3c (Lena Sówka, Nikola Szczepaniak).

Majowa łąka

Wyjścia na szkolne podwórko stały się dla naszych uczniów inspiracją do stworzenia nowych prac plastycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na świeżym powietrzu

Dzięki słonecznej pogodzie, w poniedziałek 9 maja, poranne zajęcia świetlicowe odbyły się na szkolnym podwórku.

Podziękowania

Na początku maja wychowankowie naszej świetlicy otrzymali oficjalne podziękowania za udział w projekcie edukacyjno-wychowawczym „Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia”.

Kącik patriotyczny

Z okazji świąt obchodzonych 1, 2 oraz 3 maja uczniowie stworzyli gazetkę o tematyce patriotycznej.

Zajęcia ruchowe

28 kwietnia rozpoczął się dla naszych wychowanków bardzo radośnie, ponieważ poranna gimnastyka została przeprowadzona w formie zabawy ruchowej „Just dance”.

Wielkanoc

W czasie pobytu w świetlicy grupa ochotników wykonała wielkanocne dekoracje.

Wiosna

Powitanie nowej pory roku to w naszej świetlicy: uważna obserwacja zachodzących w przyrodzie zmian, malowanie portretów pani Wiosny, a także ukwiecenie gazetki ściennej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dzień Kobiet

Z okazji tego marcowego święta wychowankowie świetlicy – oprócz złożenia tradycyjnych życzeń – pamiętali także o upiększeniu naszej sali tematyczną gazetką ścienną.

 

 

 

 

 


Ukraina

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wyraziły swoje uczucia związane z aktualnymi wydarzeniami w Europie w formie plastycznej  

 

 

 

 


 

Zima

W czasie zajęć świetlicowych powstało wiele prac plastycznych inspirowanych zimą. Na gazetkach szczególnie wyeksponowałyśmy te, które za pomocą różnych technik ukazują śnieg.

    

 

14 lutego

Choć w tym roku walentynki przypadają w czasie ferii zimowych, to w naszej świetlicy dzieci chętnie wykonały prace plastyczne związane z tym dniem.


Karnawał

Ostatni tydzień stycznia upłynął w radosnej atmosferze związanej z tworzeniem karnawałowych masek.


 

Dzień Babci, Dzień Dziadka

Rozmowy o Dniu Babci oraz Dniu Dziadka rozpoczęły się w szkolnej świetlicy już 17 stycznia, kiedy uczniowie układali listę pomysłów na uczczenie tych świąt. Później podczas zajęć plastyczno-technicznych wykonali rysunki, laurki oraz papierowe kwiaty. Zadbali także o zredagowanie właściwych życzeń.

 

 


Nauka przez zaba

Zajęcia świetlicowe to okazja dla uczniów, aby rozwijać kreatywność, pamięć, spostrzegawczość, zdolności manualne, myślenie przestrzenne oraz logiczne, a także utrwalać wiedzę zdobytą w czasie lekcji.


Święta  tuż, tuż

Świąteczne oraz zimowe dekoracje świetlicy, stołówki oraz korytarza wykonane przez naszych wychowanków.

 


Mikołajki

6 grudnia uczniowie przychodzący do świetlicy szkolnej rozmawiali na temat prezentów (szczególnie tych niematerialnych) oraz radości płynącej z ich dawania i dostawania. Powstały także prace plastyczne prezentujące św. Mikołaja w wyobrażeniach dzieci.

   

Niebo ziemi, niebu ziemia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia

Wychowankowie świetlicy wzięli udział w projekcie edukacyjno-wychowawczym. Pod kierunkiem wychowawców świetlicy wykonali kartki świąteczne. Wszystkie te życzenia i życzliwe słowa zostaną przekazane osobom samotnym i bezdomnym.

                                             „Bo najważniejsze w życiu, to dostrzec drugiego człowieka”


Międzynarodowy Dzień Osób

z Niepełnosprawnościami

Pod opieką wychowawców świetlicy dzieci włączyły się w międzyszkolny projekt pt. „Tolerancja, życzliwość wobec osób niepełnosprawnych”. Wykonały prace plastyczne, które połączono w dwie gazetki ścienne wiszące w świetlicy oraz przygotowały elementy (m. in. szablony około 200 dłoni) niezbędne do stworzenia dekoracji na parawanach, na korytarzu naszej szkoły.

Barbórka

W dniach poprzedzających 4 grudnia dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach pt. „Górniczy trud”. Składały się one z czytania fragmentów opowiadań, rozmowy na temat pracy górników oraz przygotowania prac plastycznych.

 

Dzień Pluszowego Misia

Poniżej prezentujemy gazetkę złożoną z kolorowanek, które przygotowali wychowankowie świetlicy na Dzień Pluszowego Misia przypadający 25 listopada.

Dzień Życzliwości

Drzewko zawierające dobre słowa oraz kartki z pozdrowieniami dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 – to efekty działań, które podjęli uczniowie w czasie zajęć świetlicowych z okazji Dnia Życzliwości.

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

Przygotowania do obchodów tego dnia były skupione wokół stworzenia elementów na patriotyczną gazetkę.

Jan Brzechwa

Zapoznanie uczniów z postacią oraz twórczością patrona naszej szkoły trwało od 21 do 26 października. Jednym z wielu podjętych w tym zakresie działań było wykonanie gazetki składającej się z ilustracji do wierszy tego autora.

Jesień

Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przygotowały wiele prac plastycznych i technicznych związanych tematycznie z tą porą roku. Zostały one wyeksponowane w świetlicy oraz stołówce.

 

 

 

Piłkarzyki

W październiku zajęcia ruchowe dla wychowanków świetlicy często były prowadzone w formie gry w piłkarzyki.

   

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzieci przygotowywały się do tego święta w ramach zajęć świetlicowych. Uczyły się jak: odnosić się z szacunkiem do wszystkich pracowników szkoły, redagować okolicznościowe życzenia, wykonywać laurki oraz papierowe kwiaty. Stworzone przez nie prace zostały umieszczone na gazetce ściennej.

       

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W świetlicy naszej szkoły obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy trwały od 5 do 8 października. Dzieci uczestniczyły w pogadankach promujących właściwe sposoby rozwiązywania konfliktów. Wykonały także prace plastyczne związane z tą tematyką – kolorowanki oraz plakat.

 

      

 

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przeprowadzono pogadanki dotyczące różnych sposobów dbania o zwierzęta. Następnie uczniowie wykonali liczne prace plastyczne, które ozdobiły naszą świetlicę.

               

 

Zdrowo jemy

W drugim tygodniu września uczniowie uczęszczający do świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć zatytułowanym Zdrowo jemy. Wzięli udział w pogadankach na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz wykonali prace plastyczne, które zostały umieszczone na gazetkach ściennych w świetlicy oraz stołówce.

                        

 

 

Świetlica szkolna jest czynna od 7:00 do 16:00.

W dniach 24.12.2021 oraz 31.12.2021 zapraszamy od 7:00 do 12:30.

Uczniom przebywającym w świetlicy proponujemy:
– pomoc w odrabianiu zadań domowych,
– zajęcia plastyczne,
– zabawy konstrukcyjne, tematyczne, ruchowe, integracyjne,
– zajęcia czytelnicze,
– rozrywki umysłowe (krzyżówki, rebusy, łamigłówki, zagadki),
– zajęcia rozwijające manualnie (np. origami),
– gry planszowe,
– układanie puzzli,
– zabawy dowolne w kącikach tematycznych.

Kodeks świetlika z osiemnastki.

Świetlik przykładem świeci, zawsze wyrzuca do kosza śmieci.
Świetlik starszych szanuje, kiedy rozmawia gumy nie żuje.
Świetlik słabszym pomaga, w tym tkwi jego siła i jego odwaga.
Świetlik zna magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam – to jego mowa.
Świetlik nikogo nie bije, nie przezywa, nie trąca, ze wszystkimi w zgodzie żyje.
Świetlik na zajęciach grzeczny jest, nie hałasuje, wtedy świetnie pracuje.
Świetlik swoje i cudze szanuje, wie, że wszystko ma wartość i dużo kosztuje.
Świetlik o higienę dba, jest czysty i schludny, buty na zmianę ma.
Świetlik wie kiedy czysto i porządnie, w mig nauczy się, odpocznie.
Świetlik nad sobą panuje, wszystkie problemy spokojnie rozwiązuje