Wolontariat w naszej szkole działa od września 2015 roku. Pierwszym opiekunem koła była Pani Bogusława Wiśniewska. Obecnie, od września 2019 roku – opiekunem wolontariuszy jest Pan Rafał Pietkun. W każdej chwili można do grupy dołączyć – wystarczy zgłosić się do pana Rafała.

KRÓTKI FILM O KORONAWIRUSIE DLA DZIECI – POLECAMY 🙂

KAROL PISZE O… WOLONTARIACIE:

Bezinteresowny dar ze swojego czasu na rzecz drugiej osoby- tak zdefiniowałbym pojęcie wolontariatu. Jest wiele sytuacji w życiu codziennym aby pomóc ludziom w swoim otoczeniu.

Najważniejsze jest to,że robimy to całkowicie bezinteresownie. Jedyną zapłatą za pomoc,jest uśmiech i radość drugiego człowieka która sprawia że jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że mogliśmy komuś pomóc.

W naszej szkole również działa grupa wolontariuszy którą prowadzą p. Rafał i p. Ewelina. Oni jako pierwsi orientują się gdzie można działać i przekazują nam tę informacje na spotkaniu które odbywa się raz w tygodniu. My również staramy się podsuwać jakieś ciekawe pomysły i staramy się je realizować.

Jako członek wolontariatu szkolnego chciałbym zachęcić uczniów do zaangażowania się w działania naszej grupy,ponieważ z własnego doświadczenia wiem ile radości daje działanie w wolontariacie,a jednocześnie uczy mnie wrażliwości i empatii wobec drugiego człowieka. Dzisiaj pomagam ja- jutro ja mogę potrzebować pomocy.

Jeśli czujesz że ta forma pomocy jest dla ciebie odpowiednia,i jesteś gotowy zrobić coś dla innych,nie czekaj- DZIAŁAJ!