Niezwykła uroczystość, w której udział wzięła dyrektor szkoły Gabriela Chraboł oraz pani Elżbieta Bastek – Brudzyńska, zakończyła ten tydzień nauki – Jubileusz 100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża. Z tej okazji zostaliśmy wyróżnieni -jako jedyna szkoła podstawowa w Rybniku – medalem wydanym z okazji Jubileuszu za wieloletnią współpracę i krzewienie idei PCK. Dumni jesteśmy, tym bardziej, że tego wieczoru wyróżniona została również pani Elżbieta Bastek – Brudzyńska – od ponad 20 lat bardzo aktywny opiekun koła PCK w naszej szkole. To dzięki niej kolejne roczniki naszych uczniów doskonale radzą sobie z reagowaniem w sytuacjach trudnych i rozumieją, że najcenniejsze jest życie.  Władzom oraz członkom PCK życzymy, by organizacja rozwijała się przez kolejne stulecia.