Uwaga! Uwaga! Warto przejrzeć fajne materiały FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG, w których odpowiedź na pytania, które czasem nurtują

#1 Dlaczego relacje osobiste są ważne?

#2 Co daje kreatywnie spędzany czas offline?

#3 W jaki sposób dbać o higienę cyfrową?

#4 Dlaczego swobodna zabawa jest ważna?

#5 Jak rozpoznać uzależnienie od ekranów?

#6 Jak ekrany wpływają na mózg dziecka?

Tydzień dbania o relacje

Budowanie i pielęgnowanie relacji jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb, należy o nie dbać i nieustannie rozwijać. Bo to właśnie dobre, pozytywne relacje z innymi mają ogromny wpływ na rozwój, zdrowie psychiczne i emocjonalne, nastawienie do życia oraz dobre samopoczucie. Dlatego też w naszej szkole zorganizowano w dniach 25-29 października akcję „Tydzień Dbania o Relacje” w ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. O dobre relacje dbamy każdego dnia, ale szczególnie ten tydzień pokazał nam, że chętnie pogłębiamy je na różnych płaszczyznach.
Nie sposób wymienić wszystkich działań, które miały miejsce, ale najważniejsze z nich to:
– na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie pracowali manualnie, wykonali ozdobną dynię, jesienne wianki i sadzili wrzosy
– na lekcjach wychowawczych zorganizowano: maraton gier planszowych, zabawę słoik pozytywnych myśli i „zgadnij kto to”
– klasy VII d i VIII b oraz Samorząd Uczniowski wyjechał na wycieczkę w góry do Ustronia
– klasa VII d bawiła się na klasowej dyskotece
– przeprowadzono warsztaty profilaktyczne „Granie na ekranie” w klasach: VII b, VII c, VII e VIII a.
Cieszymy się, że razem udało się nam wypracować wspaniałe relacje, którym towarzyszyły pozytywne emocje. Całość potwierdziła, że szkoła i klasa jest miejscem, gdzie relacje są wyjątkowo istotne, dają poczucie bezpieczeństwa, pozwalają realizować swoje marzenia oraz szansę na uwolnienie drzemiącego w nas  potencjału.

Dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech i dobre słowo!

Projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”

1. Pod tym linkiem znajdziecie animację, która była puszczana podczas
naszego spotkania, ale nie było dźwięku:

2. Mała niespodzianka do pobrania bardzo fajny plakat:

Problemowe używanie smartfonów

3. Do pobrania jeszcze jeden plakat:

Sposoby codziennych rozwiązań

4. Publikacja:

Młodzi Cyfrowi. Nowe technologie. Relacje. Dobrostan

5. Publikacja o zdalnej edukacji w czasie pandemii COVID:

Co się stało z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami?