Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole odbywał się pod hasłem (Ty+) Dzień Języka Ojczystego. Obchody tego świętą mają  w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W ramach akcji nauczyciele wszystkich przedmiotów, przeprowadzając swoje lekcje według przygotowanych wcześniej zadań,  podkreślali szczególną wagę języka ojczystego, kształtowali szacunek do języka. Uczniowie poznawali związki frazeologiczne, przysłowia, palindromy, mapy dialektów, schematy powstawania głosek, rozwiązywali zagadki językowe, słuchali polskich piosenek, oglądali filmy promujące nasz język, tworzyli słowniczek: „O co kaman, bo nie ogarniam?” gwary młodzieżowej. Odbyła się też „corrida językowa”, czyli łapanie byków/błędów za rogi. Uczeń Bartek wykonał robota mówiącego w języku polskim. Uczniowie klas 3C, 4A, 5D, 5E wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na temat słowników języka polskiego, historii języka polskiego, historii literatury polskiej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości laureatów literackiej nagrody Nobla. Wszyscy uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną wystawę  słowników w bibliotece szkolnej, wystawę wszystkich książek O. Tokarczuk w sali 22, wystawę plakatów wykonanych przez uczniów.

Edyta Bombik