To kolejny projekt realizowany przez uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Głównym celem projektu jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania oraz rozwijania kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie.

Na każdym poziomie są do wykonania różne misje:

• Klasa I c to  „Tropiciele słów”. Początek przygody z książkami zaczyna się od słów. Mali uczniowie czytając fragmenty książki wraz z Bolkiem i Lolkiem podróżują po Polsce, ucząc się opisywać polskie tradycje.

• Klasa III d to „Kosmos talentów”. Każdy ma jakiś talent, a talentów, jakie może odkryć w sobie trzecioklasista jest całe mnóstwo. Tym razem spróbowaliśmy wysyłania w kosmos prawdziwych rakiet na podstawie fragmentów książki Kosmiczne wyzwania. Jak zbudować statki kosmiczne, dogonić planetę i rozwiązywać galaktyczne problemy Artura Chmielewskiego. Celem naszej pierwszej kosmicznej wyprawy było wyruszyć po przygodę z naszym zaprzyjaźnionym robotem Photonem.

Oto efekty naszych działań.

Klasa I c

Klasa III d