Hasło przewodnie Światowego Dnia Wody 2022 brzmi „Wody podziemne – uczynienie niewidzialnego widocznym”.
Czego oczy nie widzą… Wody podziemne odgrywają kluczową rolę w systemie wodnym świata. Wody z warstw wodonośnych są uzależnione m.in. od ilości opadów, które przenikając przez warstwy przepuszczalne, zasilają zasoby wód podziemnych. Proces odnawiania się tych zasobów może trwać kilka dekad.
Włączając się w obchody Dnia Wody, uczniowie przez cały tydzień brali udział w eko – lekcjach przygotowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Rozwiązywali quizy i wykonali prace plastyczne dotyczące problemu oszczędzania wody. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Nurek Kartezjusza”. Na zajęciach wykonali tytułowego nurka i omówili zasadę jego działania. W czasie warsztatów pokazywana była także fontanna wodna oraz wir wodny.
Bardzo dziękujemy za tak entuzjastyczny udział w zajęciach!