Organizatorem konkursu był MDK Wrocław- Krzyki. Konkurs miał zasięg ogólnopolski i adresowany był do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także do uczestników zajęć pozaszkolnych i dla dorosłych. Konkurs miał za zadanie zainteresować swoich odbiorców Dalekim Wschodem- jego kulturą, tradycjami, obyczajami i pięknem. Sam temat był bardzo bogaty i obszerny, bo Daleki Wschód obejmuje Wschodnią Azję- ciągnie się wzdłuż wybrzeży Pacyfiku i obejmuje regiony Japonii, Korei Południowej, Korei Północnej, Republiki Chińskiej oraz wschodnie tereny Chińskiej Republiki Ludowej. Nasze uczennice zainspirowały się głównie Japonią i Chinami. Przygotowały lisa, wywodzącego się z kultury japońskiej. Symbol wierności, opiekuńczości i wiedzy. Wśród prac pojawiła się Gejsza- kobieta sztuka, czyli kobieta o zdolnościach artystycznych, bawiąca gości rozmową, tańcem, śpiewem i grą na instrumentach. Z kultury mieszanej, bo japońsko-chińskiej powstał powitalny kot szczęścia. Następnie pojawiła się panda wielka- symbol Chin. Niedźwiedź bambusowy o charakterystycznym czarno-białym umaszczeniu. I w końcu mitologiczny smok chiński.

Gratulujemy wyboru tematów i trzymamy kciuki za nasze uczennice!!!