Uczniowie klas pierwszych z sukcesem zakończyli realizację projektu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W tym roku szkolnym realizowaliśmy zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w szkole, w domu, w Internecie oraz w kontaktach z rówieśnikami. Razem z Puchatkiem dzieci rozwiązywały zadania, obejrzały filmy edukacyjne, grały w przygotowane gry. Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Po zrealizowaniu zadań uczniowie wypełnili „Wielki Test Bezpieczeństwa”, po czym otrzymali certyfikat przynależności do „Klubu Kubusia Puchatka”. Dodatkowo dzieci wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, który  polegał na wspólnym przygotowaniu Klasowego Kodeksu Bezpieczeństwa, czyli zestawu bezpiecznych zasad, które obowiązują w naszych klasach.