W maju odbył się zorganizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. WAŻKA – FASCYNUJĄCY OWAD. Do udziału w nim zaprosiliśmy uczniów rybnickich szkół. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, instalacja, kolaż z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów). Głównymi celami konkursu było zachęcenie do twórczego działania na miarę możliwości i umiejętności uczniów. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. W konkursie wzięło udział 93 uczniów reprezentujących 14 rybnickich szkół. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi. Wszystkie wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością i oryginalnością.

Laureatami konkursu zostali :
I miejsce
                Zuzanna Konsek ZSP nr14 w Rybniku 10 lat