Klasa 2c w tym roku szkolnym rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI. Projekt podzielony jest na moduły, w których pojawiają się postacie Natalki i Antka. Każdy moduł opiera się na propagowaniu nauki matematyki. W czasie trwania projektu placówka realizuje kierunek polityki MEiN:
1. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny – przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze.
2. Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania  technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wykorzystanie materiałów audiowizualnych do zaprezentowania tematu, obejrzenie nagrania.
3. Podnoszenie jakości kształcenia – przedstawienie treści matematycznych w sposób zgodny z wiekiem  uczniów. Wykonanie zadania zgodnie z możliwościami poszczególnych uczniów.

W październiku zrealizowaliśmy modułu I – Matematyka na drodze”. Naszym zadaniem było wyjście w teren i odszukanie elementów matematycznych związanych z ruchem na drodze, wykonanie notatek, map pamięci oraz przesłanie fotorelacji. Zajęcia były doskonałą okazją do przypomnienia ważnych dla dzieci zasad ruchu drogowego, ze zwróceniem uwagi na to, że elementy matematyczne na drodze porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo. Wykorzystaliśmy też przygotowane materiały audiowizualne do zaprezentowania tematu. Nasze kolejne wyzwanie to „ Matematyka u krawca”.