W dniach 21 – 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz rocznicę uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Cały tydzień upłynął w naszej szkole w błękitnych barwach.

Wszyscy, zaczynając od naszych przedszkolaków, a na ósmoklasistach kończąc mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu. W salach lekcyjnych, na korytarzach i w ubiorze uczniów dominował kolor niebieski we wszystkich jego odcieniach, wychowawcy rozmawiali z dziećmi na temat znaczenia praw dziecka we współczesnym świecie oraz przypominali o tym, że dziecko ma zarówno swoje prawa, ale również obowiązki. Na lekcjach plastyki powstawały niebieskie, motyle, dłonie i obrazy, na lekcjach WF rozgrywki toczyły „niebieskie drużyny. Do działań dołączyła również biblioteka. W budynku S we środę uczniowie mogli wysłuchać audycji „Dzieci mają swoje prawa” przygotowanej przez uczniów z Klubu Szkół UNICEF działającego w naszej szkole.