Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki aktywnie zaangażowali się w Akcję  informacyjno-edukacyjną pt. „Wirusoochrona”.
Na zajęciach dzieci wypowiadały się na temat: jak należy myć ręce, dbać o higienę, czym są wirusy i bakterie oraz jak należy się przed nimi chronić. W ramach akcji starannie pokolorowały kolorowankę, wykonały prace plastyczne oraz plakaty pt. „Piramida zdrowego żywienia”, „Chcemy zdrowo żyć,” „Ubieramy się odpowiednio do pogody”.  Utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania oglądając prezentacje multimedialne: „Piramida zdrowego żywienia”, „Zdrowe odżywianie”, „Gdzie się ukryła witamina C”. Przedszkolaki wykonały taniec z chustami do piosenki „Mydło”. Podczas akcji podkreślono także, jak ważna jest aktywność fizyczna, dostosowanie ubrania do warunków pogodowych.  Ponadto na korytarzu szkolnym zostały zawieszone plakaty promujące akcję. Za aktywny udział w akcji otrzymaliśmy certyfikat.