„Rower to ciało jest fizyczne. Gotowe do jazdy. Apolityczne.” (S.Widuch – Prusiewicz) – tak rapowały dziewczyny z klasy ósmej podczas dzisiejszego otwarcia miasteczka ruchu drogowego, które powstało przy budynku szkolnym położonym przy ulicy Żurawiej. Z ogromną radością powitaliśmy Gości, którzy towarzyszyli nam tego dnia i którzy przyczynili się do tego, że właśnie w naszej dzielnicy jest miejsce pozwalające na realizację tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – a to sprawy ważne, bo życiowe. Serdecznie zapraszamy do korzystania zarówno dzieci młodsze jak i młodzież.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Rybnika Piotrowi Kuczerze za przychylność i troskę o promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, dziękujemy Centrum Edukacji i Kultury za przygotowanie projektu a Rybnickim Służbom Komunalnym za realizację przestrzenną.

Podczas otwarcia radosną rowerową piosenkę wykonała klasa 2c,  dziewczyny z zespołu tanecznego oraz uczniowie i uczennice z kółka teatralnego przygotowały krótki występ do muzyki z motywem przewodnim „bicycle”. Całkowitą premierą była raperska prezentacja wiersza „Rower”.