Projekt składa się z książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę-Jacheć. Książka jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa znanych już dzieciom z „ABC ekonomii…”. Bohaterowie książki,  doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji, a my uczymy się razem z nimi. Głównymi założeniami projektu było: pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia, wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu, uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia, kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i ich rodziców. W tym roku w projekcie uczestniczyły klasy: 1c, 2c i 3d.