„Będzie sławny… stanie się legendą… wcale bym się nie zdziwiła, gdyby odtąd ten dzień nazywano Dniem Harry’ego Pottera… będą o nim pisać książki… każde dziecko będzie znało jego imię!”

Minerwa McGonagall/ J.K.Rowling

W poniedziałek 7 czerwca 2021r. odbyła się 20 edycja konkursu ze znajomości książek J.K. Rowling o Harrym Potterze: „ Potterofan, Potterolog, Potteromaniak”, w tym roku przez „mugolską” (pozamagiczną) aplikację TEAMS. Uczniowie wypełniali test, w którym mogli zdobyć maksymalnie 75 punktów. Dzielni uczniowie pokonali sidła zadań, nakarmili Puszka swoją wiedzą, przetrwali magiczny szach-mat czarodziejów, pokonali SAMI WIECIE KOGO… czyli swój strach i tremę. Znaleźli klucz do banku wiedzy Gringotta. Zdobyli kamień filozoficzny.

Wyniki:

Lp. Imię i nazwisko Klasa Miejsce
1. Zofia Watoła 6B I
2. Agata Deka 6A II
3. Wanessa Studencka 6E III
4. Julia Zgrajka 6E III
5. Magdalena Gorzawska 6B III
6. Karol Król 6D IV
7. Paulina Kaszubska 6A IV
8. Oliwia Doll 6E V
9. Kinga Piechocka 6A VI
10. Wiktor Pęczek 6B VI
11. Dawid Krzyżanowski 6A VII
12. Nikola Rasińska 6A VII
13. Aleksandra Rusin 5A VIII
14. Mateusz Doroń 6B IX
15. Lilly Kotlarz 6E IX
16. Nicola Rydzeńska 6D X
17. Wiktoria Rydzeńska 5A X
18. Bartosz Zawadzki 6E X
19. Paweł Krzyżanowski 6A X
W konkursie udział również wzięli:
Jakub Kubacki, Wiktor Kucharczyk, Amelia Tragarz, Zuzanna Orszulik, Tomasz Zgardziński, Karina Cyganek, Natalia Dubas.

Nasi uczniowie zdobyli łącznie więcej punktów niż Gryfoni!!! Gratulacje.  I znowu:  „Trzeba zmienić dekoracje” (Kto nie wierzy, niech doda wszystkie punkty, w mugolskim świecie są ponoć liczydła i kalkulatory 🙂

                                                                                                       O czym zawiadamia:

                                                Profesor   Minerwa McGonagall.